HBDH: Dersim’de 4 özel harekatçı öldürüldü

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlığı, Dersim’deki eylemi üstlendi.

HBDH, eyleme ilişkin şunları belirtti:

Devamını Oku

HBDH: Devrimci atılım seferberliğiyle savaşımızı pratikleştirelim!

 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi(HBDH) Yürütme Komitesi, “Hemen tüm diğer aylar gibi Mayıs’ da tarihsel ve güncelliğiyle, direngen ve kızıldır. Salt bir anı olarak asla değil, bilinçleri, kararlılıkları, militanlıkları ile kanlarıyla yazılan tarihimizin önder kadro ve şehitlerimizle anlam kazanan bir mirasın bizlere bırakılan izdüşümleridir.

Düşmanlarımızın dize getiremeyip ölümsüzlüğe uğurladığımız 18 Mayıs 1973 İbrahim Kaypakkaya ve 18 Mayıs 1977 Haki Karer yoldaşlar şahsında bağımsızlık, halk demokrasisi, özgür yaşam, sosyalizm ve komünizm şehitlerini saygıyla anıyoruz” dedi.

 

Devamını Oku

‘Dörtler Kürt halk mücadelesine ışık oldu’

Devrimci Karargâh savaşçısı Şervan Hikmet, 18 Mayıs’ın hem Türkiye ve Kürdistan devrimlerinin birleşik mücadelesinin hem de bu birleşik mücadelenin sömürücü ve sömürgeci TC’yle hesaplaşmasının bir platformu olarak somutlaştığını söyledi.

Devrimci Karargâh savaşçısı Şervan Hikmet şehitler ayı vesilisiyle değerlendirmelerde bulundu.

18 MAYIS ŞEHİTLERİ

Şervan Hikmet, 70 devrimci atılımının son halkası olan İbrahim Kaypakkaya’nın, Kürt özgürleşmesinin ilk mayalanma dönemlerinin şehidi olan Haki Karer’in, tıpkı Kaypakkaya gibi devrime ve devrimciliğe dayatılan en ağır zulüm en ağır teslimiyet koşullarını yüksek bir devrimci onurla reddederek Kürt özgürleşmesini sömürgecilerin gömmeye çalıştığı Diyarbakır zindanlarında bayraklaştıran Dörtler’in 18 Mayıs şehitleri olduğunu vurguladı.

Devamını Oku

Ali İsmail Korkmaz’ın Katillerine Yönelik HBDH Eylemi

Ali İsmail Korkmaz’ın katilleri İsmail Koyuncu, Ramazan Koyuncu ve Muhammet Vatansever’in Eskişehir İşyerleri 7.5.2016 tarihinde militanlarımız tarafından kurşunlanarak bombalanmıştır.


Haziran Ayaklanması işçilerin, emekçilerin, kadınların, gençlerin ezilenlerin ve halkların faşizme diz çökmeyeceğini göstermiştir. Başta faşist AKP olmak üzere düzen güçleri her türlü terör ve baskı yöntemlerini uygulayarak özgürlük, eşitlik, adalet talepleriyle büyüyen, güçlenen eylemleri bastırmaya, engellemeye çalışmıştır. Devlet güçleri ve ona bağlı çetelerin saldırıları sonucunda birçok insanımız katledilmiş ve yaralanmıştır. O günlerden günümüze AKP, IŞİD çeteleri ile kaynaşarak terör ve baskı uygulamalarını halklara, işçilere, ezilenlere karşı pervasızca arttırmakta ve başta Kürt halkına olmak üzere tüm ezilenlere yönelik kapsamlı bir katliam politikası uygulamaktadır.

Devamını Oku

HBDH: Giresun’daki eylemi militanlarımız gerçekleştirdi

HBDH, Giresun'a bağlı Çaldağ beldesi Jandarma Karakoluna yönelik eylemi militanlarının gerçekleştirdiği bildirdi. HBDH, 3 Jandarmanın öldürüldüğünü, ağır yaralanan Karakol Komutanı'nın da daha sonra öldüğünü açıkladı.

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Ortak Komutanlığı, Giresun'a bağlı Çaldağ beldesi Jandarma Karakoluna karşı gerçekleştirilen eylemi üstlendi.

Devamını Oku