DEVRİMCİ DEMOKRATİK KAMUOYUNA

Devrimci Karargah'lı yoldaşlarımıza, özgürlük, devrim ve sosyalizm için birlikte kavgaya hoşgeldiniz diyoruz.

Devrimci Karargah oportünizmden ve düzen solundan devrimci bir kopuş hamlesidir. Bunu eylemleriyle ve kurucu önderi Orhan Yılmazkaya bir yaşam manifestosuyla hayata geçirmiş ve Türkiye devrim mücadelesine önemli bir miras bırakmıştır. Düzen ve işbirlikçilerinin yoğun saldırısına maruz kalmış fakat sınırlı güçleriyle devrimci savaş alanlarında mevzi tutmaktan bir an bile geri durmamıştır. Bu doğrultuda faşist IŞİD çetelerini bozguna uğratan enternasyonalist devrimciler cephesinde de yerini almıştır. Bu devrimci akımın partimize katılımıyla faşizme ve emperyalizme karşı daha güçlendiğimize inanıyoruz. Orhan Yılmazkaya'nın yaşam manifestosu DKP nin savaş manifestosudur ve gururla sahipleniyoruz.

DKP çok yönlü ve şiddetli bir devrimci savaş pratiğinin yanı sıra devrimcilerin- komünistlerin birliğinin başarısından doğdu, ama asla bulunduğumuz noktayı amaçlaştırmıyor ve bununla yetinmiyoruz. Proletaryanın ve ezilen emekçi yığınların davasını, Türkiye ve Kürdistan devrimini daha ilerden omuzlayan ve daha güçlü kucaklayan bir örgütle, bir saniye kaybetmeden, devrimin ve halkın çıkarları için hemen onunla birleşmeye, ona katılmaya, onun içinde erimeye hazırız. Bunu, güçlü bir inanç ve özgüvenle tüm devrimci güçlere ve kamuoyuna ilan ediyoruz.

Aynı cesaret ve özgüvenle, dışımızdaki tüm devrimci güçleri, tek tek bireyler dahil bize güç vermeye, DKP'yi Türkiye ve bölge devriminin öncü gücü, enternasyonalist, halklar cephesinin öncüsü yapmaya çağırıyoruz.

Kamuoyu önünde ilan ediyoruz. Herkesi DKP'ye çağırdığımız güç ve samimiyetle, bizi davet edecek daha ileri bir savaş mevzisine de katılmaya hazırız. Bunu bir defa yaptık tekrar yapabiliriz ve devrim davamızı büyüterek, binlerce devrim şehidimizin mirasından güç alan büyük devrimci savaş örgütünü yaratabilir ve düşmanın karşısına daha güçlü olarak dikilebiliriz.”

DEVRİMCİ KOMÜNARLAR PARTİSİ

MERKEZ KOMİTESİ

8 Şubat 2017