Bildiriler

Devrimci Karargah 5 nolu Bildiri

Selam Olsun İstanbul’dan Gazze’ye…

12 Ocak 2009 tarihinde Devrimci Karargâh’a bağlı bir savaşçı timi, Siyonist finans kuruluşu BankPozitif’in 4. Levent’teki Şubesi’ni bombalayarak tahrip etmiştir.

BankPozitif, kendi ifadesiyle, “dünya çapında iştirakleri, şubeleri ve temsilcilikleri bulunan İsrail’in en büyük bankası Bank Hapoalim’in B.M. (Hapoalim)” Türkiye ayağıdır. Siyonist finans kuruluşu Bank Hapoalim, 2005 yılında Türkiye’ye girmiş, 2008 Mart ayındaki sermaye artışıyla Bank Pozitif’teki payını yüzde 65’e yükseltmiştir. BankPozitif, halis muhlis Siyonist İsrail bankasıdır. Bankanın halihazırdaki 9 kişilik yönetim kurulu üyelerinin beşi İsrail vatandaşı, birisinin adı ise Zion Kenan’dır. İlişki bu kadar nettir.

 

Savaşçılarımız bir uyarı olarak, bu seferlik bankayı kapalı olduğu bir saate vurmuştur. Gelecek sefere böyle olmayacaktır. Bu, adı geçen bankayla çalışan Türk vatandaşları için de bir uyarıdır.

Devrimci Karargâh, Siyonist İsrail devletiyle girişilen her tür askeri, ekonomik, kültürel ilişkiyi hedef alma kararlılığındadır. Bunu daha önce değişik vesilelerle dile getiren örgütümüz, bu sözünü tutmuş olmanın huzuru içindedir. Ama dahası da gelecektir.

Buradan, İsrail’le ilişki geliştiren her Türkiye cumhuriyeti vatandaşını ve kurumunu, özel-kamu ayrımı yapmadan uyarıyoruz. İlişkilerinize bir an önce son verin. Aynen ırkçı hükümet döneminde Güney Afrika’ya yapıldığı gibi, İsrail de her tür araçla boykot edilmelidir. Akademisyenler ortak bilimsel çalışma yapmamalı, iş adamları üç beş kanlı kuruş kazanıp Gazze’de çocukların katlini finansa etmekten vazgeçmeli, sporcular İsrailli sporcularla maç yapmamalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin İsrail’le geliştirdiği ilişkileri sona erdirmesini istemek durumunda değiliz. Kendinden önceki tüm hükümetler gibi AKP de, İsrail ilişkileri sayesinde orada oturmaktadır. Tayyip Erdoğan’ın İsrail'e tepki gösterdiğini düşünmek ve söylemek için dünyadan bihaber olmak gerekir. Bu işler Kasımpaşa’da kahve konuşması yapmaya benzemez.

Kanıtını birkaç günden beri Arap sokakları gösteriyor. “Modern firavun” Hüsnü Mübarak’in, Suudi Kralı’nın, Ürdün Kralı’nın posterleri Arap halklarının ayaklarında paspas olurken, Ortadoğu’ya binlerce kilometre uzaklıktaki Venezuela’nın sosyalist Devlet Başkanı Hugo Chavez baş tacı ediliyor, adı Lübnan’da caddelere veriliyor. Yapılması gerekeni yine devrimciler gösteriyor.

Biz de sözümüzü bombamızla söylüyoruz. İşgale, ilhaka, sömürgeciliğe, Siyonizm’e, ırkçılığa direnen güçlere “terörist” denmesini büyük bir ahlaksızlık olarak görüyoruz. Gazze’de savaşmakta olan HAMAS’lı, Filistin Halk Kurtuluş Cepheli, Demokratik Cepheli, Genel Komutanlık mensubu, İslami Cihadlı, El Aksa Şehitleri Tugayı mensubu tüm savaşçıları yoldaşımız sayıyoruz. Siyonizm’e sıkılmış her mermi mukaddestir.

Toprağını işgale ve zillete karşı savunmayan alçağın biridir; direnen ise terörist değil özgürlük savaşçısıdır. Biz devrimciler, Filistin’de direnip savaşanın kim olduğuna bakmayız; çünkü “mazluma dini sorulmaz…”

Bi ruh, bi dem nefdiki Ya Filistin (Ruhumuzla, kanımızla seninleyiz Filistin)

Kahrolsun Siyonizm, Yıkılsın İsrail…

Kahrolsun Emperyalizm…