Bildiriler

Devrimci Karargah 6 nolu Bildiri

Devrimci kamuoyuna ve halklarımıza duyurulur...

TEL AVİV’İN SALDIRISI PÜSKÜRTÜLDÜ!…

Yahudi devleti bütün zulmü ve emperyalist dünyanın bütün onayıyla Gazze’ye saldırırken, Devrimci Karargah kendi saldırı gücüyle Filistin halkının direniş iradesinin ve Kassam’larının yanında yer aldı. Emperyalizmin ve siyonizmin yardakçısı AKP hükümeti, Devrimci Karargah’a karşı saldırıya geçmekte saniye kaybetmedi.

 

Yahudi devletiyle Filistin halkının arasındaki savaşın küçük bir muadili emperyalizm ve siyonizm işbirlikçisi TC hükümetiyle Devrimci Karargah arasında yaşandı. Bizim Yahudi sermayesinin merkezine saldırımız İstanbul’dan Gazze’deki direnişi selamlamak içindi, TC hükümetinin Devrimci Karargah’a yönelik saldırısı Tel Aviv’den İstanbul’daki Filistin halkının kurtuluş mücadelesine verilen desteği söndürmek içindi.

 

Düşman vurduk, dedi. Üstümüzü başımızı yokladık.

Bakanlarıyla, valileriyle, emniyet müdürleriyle açıklayacağız dediler, bekledik.

Sonuç: Devrimci Karargah bütün vuruş gücüyle ve bütün mevzilenmeleriyle konumunu korumaktadır.

Dostlarımız mutlu, düşmanlarımız kahrolsun!

 

Peki ya Türkiye solu? Daha ötesi Türkiye devrimci solu?

Devrimci geçmişine öykünmelerle kattığı, uğruna şehitler verdiği Filistin direnişi için ne yaptı? Hamas’ı İslamcı olduğu için beğenmeyen kemalizm inmeli laisist, modernist bilincinin prangalarına mı tutsaktı? Kendisini Yunanistan’daki direnişe yakın gördüğü kadar Gazze’deki direnişten uzak tutacak kertede doğu halklarına sırtını dönmüş batı hayranı, Tanzimat solcusu kimliğinden bu kadar mı hoşnuttu?  Ya da emperyalist-siyonist beyaz terörün terbiyesiyle, “halkların kardeşliği” adına Yahudi devletinin bekasını tanıyacak kertede ideolojik-politik rönesanslara uğrayıp ikinci enternasyonal solculuğuyla mı bütünleşmişti? Bununla, yakın günlerin emperyalist-siyonist saldırganlıklarını meşru göreceklerini şimdiden teyid altına mı almış oluyorlardı? Vb..vb..

Devrimci olmanın ahlakı sizi içinizden yakalamıyorsa, sözler yetersiz kalır.

 

Kayıt şöyle düşülmelidir:

Ocak 2009; Yahudi devletinin Gazze saldırısından Devrimci Karargah gazi çıktı, Türkiye solunun payına düşen de Yahudi devleti yoluna…

 

KAHROLSUN EMPERYALİZM VE SİYONİZM!

YIKILSIN İSRAİL!

ZAFER DİRENEN FİLİSTİN HALKININ OLACAKTIR!

YAŞASIN DEVRİMCİ KARARGAH!