Komutan Orhan Yılmazkaya yaşıyor, kavga sürüyor!

Türkiye devrimci hareketinin fedai kuşağın devamcısı Orhan Yılmazkaya 27 Nisan 2009 yılında kuşatıldığı Bostancı’daki evde destansı direnişiyle devrim ve sosyalizm mücadelesinin yılmaz bir savaşçısı olarak ölümsüzleşen yoldaşı andık.

Devrimci Karargâh Milisleri olarak komutan Orhan Yılmazkaya yoldaşın ölümsüzlüğünün yıl dönümünde İstanbul’da pankart, afişleme yaptık.

‘’… Teslim olmayan bir feda devrimci kuşağının layığı olmaya çalışacağım. Devrimci Karargâh savaşçısıyım. Türk ve Kürt Halkının mücadele birliği için savaşıyoruz. Emekçilerin mücadele birliği için savaşıyoruz. Emperyalizme karşı, faşizme karşı savaşıyoruz. YAŞASIN DEVRİM VE SOSYALİZM! YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ, YAŞASIN TÜRK VE KÜRT HALKLARININ MÜCADELE BİRLİĞİ. Biz düşeceğiz fakat bizden sonra bu kavga mutlaka sürecek. Nasıl binlerce yıldan beri sürdüğü gibi. Thomas Münzer’lerden, Şeyh Bedreddinlerden bu yana sürdüğü Mahir Çayan’lardan, İbrahim Kaypakkaya’lardan Deniz Gezmiş’lerden bu yana sürdüğü gibi… “(Orhan Yılmazkaya) diyen yoldaşın bizlere devrimci inanç, kararlık, düşman karşısında ki tereddütsüz duruşu ile yürünecek yolu ve halkların kurtuluş mücadelesini zafer yolunu göstermeye devam ediyor.

Öncülerimizde miras aldığımız; Mart’tan Nisan’a, Nisan’dan Mayıs’a bu gelenek bizim, bu kavga bizim. Kavga sürüyor yoldaş sürecek;” Bitmedi daha sürüyor o kavga sürecek, yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek!”

27 Nisan Fedai Kuşağın Manifestosudur!

Komutan Orhan Yılmazkaya Yoldaş ölümsüzdür…

Yolumuz devrim yolunda destan yaratarak ölümsüzleşenlerin yoludur…

Kavga sürüyor!

Devrim şehitleri ölümsüzdür!

Devrimci Karargâh Milisleri

Önceki İçerikYAŞASIN İŞÇİLERİN-EMEKÇİLERİN BİRLİK, DAYANIŞMA VE MÜCADELE GÜNÜ! YAŞASIN 1 MAYIS!